/Files/images/2019/булінг.jpg

Закон України від 18 грудня 2018 року№ 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Лист МОНУ від 29.01.2019 р. № 1/11-881 «Про рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII»

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у КЗ "Переможанський ліцей Липецької сільської ради Харківського району Харківської області"

Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

Керівник закладу:

· Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;

· З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

· Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Новоприйнятий Закон передбачає низку штрафів за цькування.

· Штрафи за булінгстановитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобтовід 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

· Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом рокупісля накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів(1700 - 3400 гривень)абогромадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

· Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладенняштрафу від 50 до 100неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

Зразок заяви про випадки булінгу

/Files/images/2019/Тел._гаряч._ліній.jpg

ОСВІТНІЙ ОМБУДСМЕН - https://eo.gov.ua/ombudsmen/

План заходів "Стоп булінг" на 2020 рік

Як зупинити булінг: поради для батьків

Інформація

щодо проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

№ з/п Заходи Дата проведення Відповідальні за виконання
1. Оформлення інформаційного стенду с матеріалами про булінг (матеріали в презентації на сайті школи) 16.09.2019 Заступник директора з НВР
2. Виховні години «Булінг, що це? Як йому протидіяти» 16.09.-20.09.2019 (згідно вих. планів) Кл. керівники
3. Перегляд відеороликів про булінг з подальшим обговоренням. Булінг не круто! Альона Альона Булінг. 19.09.2019 Заступник директора з НВР
4. Інформаційна 10-хвилинка «Розповідь історії про булінг» 20.09.2019 Заступник директора з НВР
ПЛАН
ПРОВЕДЕННЯ DOCU/ТИЖНЯ ПО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
ПОНЕДІЛОК

1. Урок по булінгу з переглядом фільму «Джовані та балет на воді» (5-6 кл.)

2. Урок проти булінгу та кібербулінгу (8-9 кл.)

ВІВТОРОК

1. Урок проти кібербулінгу (5-6 кл.)

2. Перегляд фільму «Буллер» (8-9 кл.)

СЕРЕДА

1. Обговорення документального фільму «Буллер»

ЧЕТВЕР

1. Обговорення з батьками теми: «Булінг. Як захистити дітей», забезпечення батьків пам’ятками. (5-6 кл., 8-9 кл.)

П’ЯТНИЦЯ

1. Підсумковий урок

Кiлькiсть переглядiв: 1036

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.